Szacuje się, że Otwartych Funduszach Emerytalnych utrzymują aż 235 mld zł wpłat. Lecz członkowie funduszy nie mogą w dowolny sposób dysponować pieniędzmi, jakie mają w OFE, ale w razie ich śmierci, uposażeni dziedziczący otrzymają te środki, które przez lata udało nam się odłożyć.
Po śmierci bliskiej osoby rodzina zgłasza się najczęściej po odszkodowanie do Towarzystwa Ubezpieczeniowego, w którym zmarły miał wykupioną polisę na życie. Niemniej jednak, podobne odszkodowanie należy się krewnym z otwartych funduszy emerytalnych. Nie każdy jest tego świadomym, przez co przepada wiele milionów złotych.
Spadkobiercy i uposażeni za pośrednictwem naszej kancelarii otrzymają środki zgromadzone na rachunku otwartego funduszu emerytalnego (OFE), subkoncie ZUS, BANKU, a także, jeśli gromadził oszczędności na indywidualnym koncie emerytalnym (IKE) lub indywidualnym koncie zabezpieczenia emerytalnego (IKZE).
Komu należą się środki zgromadzone w OFE/ZUS/BANKU:
- osobie uprawnionej, wskazanej przez zmarłego (np. małżonkowi) lub gdy zmarły nie wskazał osoby uprawnionej ( 100 % środków zgromadzonych w OFE).
- spadkobiercom (dziedziczone zgodnie z testamentem, a w razie jego braku, zgodnie z ustawą).
Brak wiedzy gdzie się zgłosić , jakie środki mogą być dziedziczone , jakie formalności należy wypełnić, – to często przeraża spadkobierców.
Nasza kancelaria jest wyspecjalizowana w dochodzeniu należności z OFE/ZUS/Banku, proponujemy:
reprezentacje celem uzyskania środków z OFE / ZUS /BANKU,
pomoc w skompletowaniu niezbędnych dokumentów,
wystąpienie do właściwego funduszu po należne środki pieniężne zgromadzone na rachunku emerytalnym zmarłego.